Věnec uprostřed velikonoční tabule navodí jarní atmosféru a udělá spoustu radosti. Floristka Markéta Keclíková pro vás připravila velikonoční věnec spolu s radami, jak na něj. A navrch přidala spoustu inspirace.

Pro materiál vyrazte do přírody, najdete tam poklady – mech, větvičky, kamínky, ulity, peříčka, skořápky… Čím více předmětů na věnec chcete umístit, tím méně barev volte.

Na začátku si připravte všechen materiál a pomůcky: tavnou pistoli, sekaný floristický drát nebo vázací drát. Použijte korpus ze slámy nebo z révy a obalte ho mechem. Mech, stejně jako větvičky rozmarýnu, buxusu, břečťanu či dalších neopadavých dřevin připevněte na korpus pomocí drátu.

Pevné dekorace, jako skořápky, ulity nebo drobné pečivo, připevněte pomocí tavné pistole. Začněte těmi většími a motivy několikrát zopakujte. Na jarním věnci vypadají efektně cibulky modřenců, narcisek nebo hyacintů. Když je budete kropit, vykvetou. Použít můžete i řezané květiny, jeden den na svátečním stole určitě vydrží, poté je můžete vyměnit za čerstvé.

Registrace k newsletteru

S registrací k newsletteru získáte:

- Upozornění na nové soutěže
- Recepty z Albert magazínu
- Novinky i cenové bomby

Za zkoušku nic nedáte! Z newsletterů se můžete kdykoliv odhlásit.